Итно е потребна плазма од донор со крвна група 0+ за лекар од Брзатаа помош од Куманово

121

ИТНО! Потребна е крвна плазма од донор со крвна група 0+.

На групите за совети и поддршка на болните од корона пред еден час е објавена оваа порака. Плазмата му е потребна на лекар од Брзата помош од Куманово кој е на кислородна поддршка во Скопје.

-Човекот со месеци беше на прва линија. Јас би дарувал,но не сме иста крвна група, пишува во постот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.