Иванов на одбележувањето на христијанскиот празник св. Атанасиј Велики во Тетово

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска во црквата „Св. Атанасиј“ на Тетовското кале, присуствуваше на црковно-народната прослава на големиот христијански празник Св. Атанасиј Велики.

Од Кабинетот на претседателот соопштуваат дека Иванов во црквата „Св. Атанасиј“ присуствуваше на света божествена литургијa и на церемонијата на осветување на празничниот колач.

Македонскиот претседател на присутните граѓани им го честиташе големиот христијански празник  и им посака здравје, радост и бериќет.

Претседателот Иванов присуствуваше и на одбележувањето на празникот „Св. Атанасиј Велики“ во црквата „Св. Атанасиј“ во селото Сараќино, општина Тетово.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.