11 C
Skopje
вторник, мај 26, 2020

Ивор Мицковски: Прежалосно е да се гледа како идеалите на Шарена завршија на партиски маички

212

Малку е прежалосно да се гледа идеалите на Шарена како завршија на партиски маички носени единствено од партиски членови. Ова верувам ви е последното и најниско киднапирање на граѓанската борба, напиша граѓанскиот активист и поранешен функционер на СДСМ, Ивор Мицковски на Фејсбук.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.