Ивор Мицковски: Трагедијата кај Ласкарци е пропуст на оваа расула држава

146

Испадна дека Дурмо турс сам си правел технички преглед. Тоа е пропуст и на оваа расула држава која не може една нелегална платформа да отстрани, камоли да контролира јавна безбедност Криминалот, корупцијата, клиентелизмот, партијата и тесните интереси стојат позади оваа трагедија- анализира Ивор Мицкоски на својот Твитер профил.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.