Избега затвореник од затворот во Струга

39

Вчера, во полициската станица во Струга, овластено службено лице од казнено поправна установа-затвор Струга, пријавил дека на 21.05.2019 година во 21.50 часот , од затворот избегал С.А. кој бил на издржување на затворска казна.

Полициската станица од Струга презема мерки за пронаоѓање на затвореникот.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.