Избегнат нов ужас во Македонија: Обид за киднапирање на ученици во основно училиште

Деца од турска и македонска националност биле мета на киднаперите во Карбинци, јавува ТВ Стар.

Неуспешниот обид за киднапирање го потврдува и директорката на училиштето „Страшо Пинџур“, Наталија Костова.

За ТВ Стар објасни дека со возило со скопски регистарски таблици се обиделе да ги киднапираат децата во училишниот двор, но кога не успеале избегале.

Полицијата го испитува случајот.

Изјавите на директорката и градоначалникот погледнете ги во продолжение: