Изгоре „цитроен“ во Чаир

На 06.01.2024 околу 03.30 часот во СВР Скопје, Д.К.(38) од Скопје пријавил дека пред неговиот дом на подрачје на Чаир настанал пожар во неговото патничко возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Увид бил извршен.