Изгоре едриличарскиот клуб од Струга

121

Во пожар што попладнево избувна на плажа во центарот на Струга, целосно изгоре хангарот на едриличарскиот клуб од Струга. На местото на настанот интервенираше професионалната противпожарна единица од Струга со две возила и 13 пожарникари.

„Пожарот е локализиран и сега работиме на целосно елиминирање. Повредени нема, но предизвикана е огромна материјална штета. – изјавија за OhridNews од противпожарната единица Струга.

Густиот чад од опожарениот објект можеше да се забележи од околните плажи, што ги вознемири посетителите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.