Изгоре куќа во пожар во Горна Лешница

39

Вчера, во 11:10 часот во полициското одделение Групчин било пријавено дека настанал пожар во куќа во сопственост на К.К.(23) од с.Г.Лешница.

Во пожарот куќата целосно изгорела.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Тетово.

Извршен бил увид на местото на настанот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.