Изгоре позната работилница за чевли во Скопје

67

Ноќеска околу 02,30 часот во Скопје, на ул.„Скупи“ избувнал пожар во работилница за чевли „Паљачо“, при што истата целосно изгорела.

Повредени лица нема. Увид на лице место ќе се врши во текот на денот, кога ќе се утврди причината за настанатиот пожар и висината на материјалната штета.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.