Изгоре жена во пожар во Кочани

На 07.03.2023 во 10.05 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во населба Оризари настанал пожар во куќата на С.Л.(53), во која живеела неговата мајка С.Л.(79).

-Од здобиените повреди при пожарот, С.Л. починала, а смрт констатирала екипа од Итната медицинска помош, информира МВР.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Кочани, а увид извршила екипа од Полициската станица Кочани.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.