Излетал од патот, па веднаш бил пренесен во болница во Охрид

79

На 21.01.2022 година во 16 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на Ново село, општина Дебарца, патнички автомобил „киа“ со охридски регистарски ознаки, управуван од Р.А.(57) од Охрид, излетал од патот.

Возачот е пренесен во болницата Св.Еразмо во Охрид каде се констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.