Изминатото деноноќие произведени се 10.408 MWh електрична енергија

АД ЕСМ на 10.11.2022 година произведе 10.408 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.562 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 2.846 MWh. Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 2.400 MWh електрична енергија, информира Владата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.