8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

Изречени 685 казни за неносење маска

33

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 685 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.