Изречени 773 казни за неносење маска

44

Во текот на вчерашниот ден полицијата казнила 733 луѓе за неносење заштитна маска, информираат од МВР.

Од Министерството апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите со цел справување со Ковид-19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.