Изречени преку 500 казни за неносење маска

31

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.09.2020 година) на територијата нав Македонија се казнети 525 луѓе поради неносење лична маска.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите со цел справување со Ковид -19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.