(ВИДЕО) Извлечен автомобилот што падна во Вардар кај болницата Аџибадем Систина

72

Екипите на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР претпладнево го извлекоа автомобилот што падна во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина.

Станува збор за автомобил „фолскваген поло“ и според првичните сознанија во него нема луѓе.

Автомобилот беше извлечен со помош на сајли што ги прекува водите на Вардар ги поставија спасувачките екипи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.