Извлечени четвртфиналните групи за Купот на Македонија во ракомет

Во просториите на Ракометната федерација на Македонија денес беа извлечени четвртфиналните групи од Купот на Македонија во машка конкуренција и женска конкуренција.

Четвртфиналните групи во машка и женска конкуренција ќе се играат на 18/19 март 2023 година. Четирите победници на групите ќе обезбедат пласман на Фајнл Фор турнирот што ќе се игра на 14/15 мај 2023 година.

Куп на Македонија – Мажи:

Група 1 :

РК ВАРДАР 1961 – ГРК ОХРИД
РК ЈУНИОР К.В – РК СКОПЈЕ 2020
Група 2 :

РК РАДОВИШ – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
РК ПРОЛЕТ 62 – РК ГОЛДЕН АРТ КЛ7
Група 3 :

РК ПРИЛЕП – РК ВАРДАР НЕГОТИНО
РК БУТЕЛ СКОПЈЕ – РК АЛКАЛОИД
Група 4 :

РК СТРУГА – ГРК ТИКВЕШ 2014
МРК КУМАНОВО – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Куп на Македонија – Жени:

Група 1 :

ЖРК ЧАИР СКОПЈЕ – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК
ЖРК СКОПЈЕ – РК СПАРТАК
Група 2 :

ЖРК ВАРДАР – ЖРК ШАМПИОН
РК ДЕСПИНА – РК КУЗМАН ВАРДАР
Група 3 :

ЖРК СТРУЖАНКА – ЖРК АСТИБО
ЖРК ОВЧЕ ПОЛЕ СУ – ЖРК МЕТАЛУРГ
Група 4 :

ЖРК ПЕЛИСТЕР 2012 – ЖРК ГЕВГЕЛИЈА
ЖРК КУМАНОВО – СЛОБОДЕН

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.