Јанакиески го прекина штрајкот со глад

76

Поранешнот министер Миле Јананакиески го прекинал штрајкот со глад во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, откако медицински тим го советувал да го направи тоа за да може да ја издржи терапијата.

Бранителите на Јанакиески очекуваат Обвинителството во наредниот период да донесе предлог за поблага мерка, според која Јанакиески би можел да замине во куќен притвор.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.