Јанчев: Во Кавадарци ќе направиме нов затворен пазар, две градинки како и ќе отвориме нова фабрика за откуп на вишокот на грозје

481

Ја донесов можеби најтешката одлука во мојот живот, многу се размислував и се трудев да си создадам слика за се она што следува во иднина и на крајот победи предизвикот, вели Митко Јанчев кандидат за градоначалник на Кавадарци од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

„Функцијата градоначалник повлекува огромни обврски, огромен напор и многу труд, познавајќи се себе си и целата енергија што ја имам и големата желба за нови предизвици верувам дека одговорно и домаќински ќе ги извршувам моите должности, потенцира Јанчев.

Ги најави и проектите како: Две градинки, затворен пазар и гаража за паркирање, отворање на фабрика за откуп на вишокот грозје и претворање во алхолен дестилат, реконтрукција на градскиот стадион, како и отворање на нови работни места преку привлекување на странски и домашни инвестиции.

Инаку тој целото видео како и сите проекти во пресрет на вториот круг од локалните избори го прикачи на својот ФБ профил.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.