Кај Петровец загина едно лице во сообраќајна несреќа

370

Во близина на Петровец попладнево се случи сообраќајна несреќа, при што едно лице загина.

Во 18.48 часот пријавена е сообраќајна незгода во село Дрма, поточно на регионален пат помеѓу селата Идризово и Петровец, каде товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозо, информираат од полицијата.

Возачот, Д. Т. (36) од село Ржаничино починал на местото на насреќата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.