Како да имате незаборавен брз секс?

Како да ја победите несигурноста при орален секс?
Како да ја победите несигурноста при орален секс?

Сексот набрзина е одличен начин за разгорување на страста во врската.
Секс експертот Кејт Тејлор дава 5 кратки совети како да имате незаборавен брз секс:

Секс наутро – тогаш нивото на тестостерон на мажите е највисоко и двајцата ќе бидете полни со енергија, а не истоштени како по тешкиот работен ден.

Секс на јавно место – стравот да бидете фатени ќе направи работите да изгледаат диви, недозволени и возбудливи, па не е чудно што во ваква ситуација ќе имате секс за паметење и брзо ќе стигнете до врвот.

Моќта на локацијата – доволно беше дружба со спалната и душекот, обидете се со секс во кујната и ќе видите како работите ќе отидат во поинаква насока.

Соло третман – направете магија сами со помош на своите раце, потоа покажете му ги научените вештини на партнерот.

Стоечка секс поза наместо лежечка – заменете ја мисионерската поза и ќе имате нова енергија и возбуда.

Долна облека со „лесен пристап“ – долната облека треба да биде практична за да не ја забави брзината на авантурата.

kako-da-go-imate-najdobriot-seks-vo-zhivotot-vo-samo-5-minuti-02.jpg

На старите пози дадете им нов шарм – наместо да пробувате нови и тешки пози и да изгубите време местејќи се, вие дадете им нов шмек на старите со промена на некои аспекти, како зголемување на брзината на изведба или пак додавање секс играчки.

Задоволство со рака – задоволство набрзина можете да си подарите еден на друг и само со рака.

Облека на вас – не ја соблекувајте целата облека при сексот, а некогаш облечете и стара облека што не ви треба за да ја искинете и да ја зголемите возбудата на тој начин.

Користете вибратор – на мажите им се доволни неколку минути, но жените имаат потреба од подолг секс за да доживеат оргазам, па така вибраторот ќе ги забрза работите.

Игра на улоги – зошто да не копирате секс сцена од омилениот филм? Остварете си ги фантазиите со игра со улоги.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.