Како до совршени усни за помалку од 30 секунди?

98
Како до совршени за помалку од 30 секунди
Како до совршени за помалку од 30 секунди

Ако имате тенки усни, веројатно до сега губевте многу време во потполнување на усните за визуелно да ги зголемите, но овој трик ќе ви покаже дека не ви е потребна ниту минута, туку потребно ви е да ја знаете процедурата.

Факт е дека темните нијанси на кармини ги зголемуваат вашите усни, но мора да знаете како да го постигнете ефектот и да го одржите во текот на целиот ден.

Прво треба да нанесете балсам за усни во светла боја како розова или месо боја, со цел вашите усни да добијат поголем сјај и рефлексија заради која ќе делуваат полни.

Потоа нанесете го карминот во корална боја кој ќе ја здебели големината на усните и ќе ја истакне нивната боја.

Благодарение на овој трик, бојата ќе остане подолго на вашите, а вашите усни ќе бидат полни и секси.

За дополнителна помош, погледнете го и ова видео кое докажува дека навистина се потребни помалку од 30 секунди за совршени усни:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.