Македонија

Какво време не очекува утре?

Какво време не очекува утре?

Во текот на утрешниот ден не очекува сончево време со умерена облачност, околу пладне и попладне со развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Во Скопје сончево со умерена облачност, околу пладне и попладне со развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.