ВИДЕО: Еве како побегнал од затвор Ел Чапо

122
ВИДЕО: Еве како побегнал од затвор Ел Чапо

Јоакин Ел Чапо Гузман, најбараниот нарко-бос во Мексико пред неколку дена побегна од добро чуваниот затвор копајќи дупка која била пронајдена во неговата туш-кабина.

На видеото се гледаат последните моменти од неговиот престој во ќелијата и моментот кога преку ископаната дупка, низ каналот тој побегнал од затворот.

Дупката која е во кабината не може да се види директно на снимката. Тој ниту еднаш не се свртел со лицето кон камерата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.