Камион излета од патот поради неисчистениот снег- причинета е огромна материјална штета

Камион се излизгал и излетал од патот синоќа  кај росоманското село Рибарци, најверојатно поради снежниот коловоз, за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Додевски појасни дека повредени нема, причинета е само материјална штета.