Камион прегази жена во Прилеп

45

Во 17.00 часот било пријавено дека во Прилеп, на крстосницата од улиците „Александар Македонски“ и „Цане Илиоски“, товарно моторно возило „ман“, со струмички регистарски ознаки, управувано од 38-годишниот О.А. од селото Моноспитово, удрило во пешак.

Се работи за М.А.(80) од селото Чаниште која во незгодата се здобила со тешки телесни повреди по што била пренесена во Градската болница Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.