Kампот за бегалци и неколку фирми во Бутел денеска без вода

34

Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување дека заради дефект на водоводна цевка со пречник 150 мм на ул. 2 во Визбегово, на ден 04.12.2019 год. (среда), без водоснабдување од 09:00 часот до завршување на интервенцијата ќе останат корисниците од кампот за бегалци и неколку фирми во истата населба.(Општина Бутел)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.