Канал 5: Денес најмалку 115 новозаразени од Ковид – 19

1602

Канал 5 неофицијално дознава дека бројката на новозаразени во последните 24 часа ќе биде меѓу 110 и 120 лица.

Доколку се потврдат овие бројки на новозаболени ова ќе биде вториот најголем пик по средината на април.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.