Кање Вест се пријави на „Американски идол“

99

Џенифер Лопез (46) не можеше да дојде при себе кога на аудицијата на шоуто за откривање таленти „Американски идол“, во кое е членка на жири комисијата, го здогледа кандидатот Кање Вест (38).

Американскиот рапер ја изведе хит „Gold Digger“ од 2005 година и успеа да се пласира во следниот круг.

Кање веќе има седум студиски албуми и цела војска на обожаватели, па другите натпреварувачи на „Американски идол“ се лутат, затоа што музичарот со своето учество ја намалува можноста да се пробијат на американската сцена.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.