Кансело: Роналдо е физички спремен исто како пред десет години

23

Деснио бек на Јувенунтс, Жоао Кансело во кратко интервју имаше позитивна критика за неговиот соиграч од Јувентус и Португалската репрезентација, Криситијано Роналдо.

Откакто дојдов во Јувентус, научив многу. Сега се осеќам многу покомплетен играч, изјави Кансело.

Не криеше ни дека големо значење за неговата кариера има и еден од најдобрите светски играчи, Кристијано Роналдо.

Неверојатно е. Роналдо тренинра и игра како да ги има моите години, заврши 24 годишниот бек на Јувентус.

Skin Delight

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.