Поради земјотресот затворен „Капитол мол“

75

Поради силниот земјотрес кој што се случи попладнево, од безбедносни причини зарворен е трговскиот центар „Капитол Мол“ во населба Аеродром.

Според информациите кои ги добивме, земјотресот не направил никаква материјална штета во објектот.

Исто така, силниот потрес беше причина и за евакуација на  трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.