Карикатурист се успал за на работа и ја избегнал смртта

28

Карикатуристот Реналд Лузија Луз (42) ја избегна судбината на своите колеги во редакцијата „Шарли Едбо“ откако вчера задоцни на работи бидејќи се успал.

Сопругата на Луз посочи дека тој задоцнил половина час.

– Сопругот и јас се разбудивме половина час подоцна. Поради тоа тој на работа стигна по пукотниците, истакна сопругата на Луз.

Фото: wnd.com

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.