Карпош најзагаден утрово

27

Најзагадена општина утрово е Карпош со 6о µg/m3.

Втора најзагадена е Тетово, каде се измерени 52 µg/m3.

Загадени и Центар и Ѓорче.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.