Касами: Нема да одиме со СДСМ заедно на локални избори

71

Лидерот на Беса, Биљал Касами во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 истакна дека нема да настапат заедно со СДСМ на локалните избори.

„Коалицијата со СДСМ беше предизборна. За локални не сме збореле. Нема да одиме заедно на локални избори. Ние сме спреми да се натпреваруваме сами на локални избори. Не ни треба СДСМ.“, посочи Касами

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.