Катица Јанева разрешена и од Јавното обвинителство Гевгелија

136

Поради нестручно и несовесно работење, Советот на јавни обвинители ја разреши Катица Јанева и од обвинител.

Помошниците на Јанева, како што објави САКАМДАКААЖАМ.МК, се враќаат од местата кај што дошле. Јанева е во притвор од 21 август, како осомничена за злоупотреба на службената положба и овластувања во случајот „Рекет“.

Во петокот Советот ја разреши од специјален, а денеска и од обвинител воопшто.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.