Катица Јанева се вратила на работа во СКО

56

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева по еднонеделниот одмор се врати на работното место, потврдуваат од СЈО за телевизијата Канал 5.

Сѐ уште не се знае дали и кога Јанева ќе биде повикана да даде исказ во врска со аферата „Рекет“ во Јавното обвинителство.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.