Кавани го помина медицинскиот преглед во Манчестер јунајтед, се очекува потписот

44

Напаѓачот Единсон Кавани е близу до премин во Манчестер јунајтед.

Уругвајскиот напаѓач, кој е слободен агент, успешно го заврши медицинскиот преглед. Тој е близу до потпишување договор 1 + 1.

Според новинарот Фабрицио Романо, скоро сите услови на зделката се договорени. Преминувањето на Кавани се очекува да биде објавено во попладневните часови.  (МИА)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.