Казнети 101 возач во Драчево

17

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (12.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

-На територијата на Драчево изречени се вкупно 101 мерка, од кои 14 за возење без возачка дозвола, 12 за нерегистрирани возила, шест за брзо возење, две за возење под дејство на алкохол, девет санкции за користење на мобилен телефон. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, информира МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.