-0.2 C
Skopje
понеделник, декември 11, 2023

Казнети 22 лица за неносење заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие (27.12/28.12.2021) на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 22 прекршоци.

Инаку, мерката за носење на заштитна маска на отворено е укината, со препорака за носење на маска кога лицата се во поголема група, а останува на важност мерката за задолжително носење на заштитна маска во јавен превоз, такси превоз и во сите затворени простори.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.