Казнети 485 граѓани за еден ден, не носеле маска на лице

11

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.09.2020) на територијата на Република  Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 485 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.