Казнети 701 граѓанин за неносење маска

15

Во текот на изминатото деноноќие (19/20.09.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистриран е 701 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.