Казни за 432 лица за неносење маски

18

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 432 прекршоци, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со ковид -19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.