Казни за 615 граѓани кои не носеле заштитна маска

22

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.10.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 615 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.