Казни за134 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 134 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 28 санкции, 16 мерки за возење без возачка дозвола, шест санкции за возење под дејство на алкохол.

Изречени се четири мерки за користење мобилен телефон, седум санкции за некористење сигурносен појас, шест мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), седум санкции за возач почетник…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информираат од МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.