Кичево порачува – будни сме, не прифаќаме Тиранска платформа

178

Околу 200 возила од Кичево денес вееја македонски знамиња поддржувајќи ја граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Кичевчани порачаа дека се будни и дека нема да дозволат спроведување на Тиранска платформа и менување на уставниот поредок на Република Македонија.

kicevo1

kicevo2

kicevo4

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.