Кичеец побарал одложување на издржување на казната

31

Зоран Милевски Кичеец кој вчера требаше да се појави во затворот во Шутка пред терминот испратил и барање да му се одложи казната, истакнале од Кривичен за ТВ 24, иако Кичеец вчера ветуваше дека сам ќе се пријави и дека нема да бара одложување. Сепак го кажа ова, а претходно имал поднесено барање до судија за извршување на санкции.

Судијата Пајазит Пајазити, како што брифираат од Кривичен, почнал да го разгледува неговото барање и засега нема детали врз основа на што осудениот за „Рекет“ се повикува за да го помести издржувањето на казната од 3 години затвор.

Му остануваат нешто помалку од една ипол година бидејќи остатокот веќе го отслужи во притворското одделение во Шутка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.