Кичеец седел со братот В.З. и адвокатот В.А., Рускоска без коментари за оваа снимка

127

Видеоматеријали од тајното следење на Зоран Милевски Кичеец во понеделникот беа презентирани од страна на обвинителството во случајот „Рекет“, а меѓу снимките се најдоа и неколку средби на Кичеец во познати локали низ Скопје.

Извори на порталот Република откриваат дека на една од нив Кичеец седел во скопски локал со В.З., „брат на македонски политичар кој до неодамна беше на висока позиција“, како и адвокатот В.А., кој важи за доста близок до семејството.

Останува отворено прашањето што тие двајца барале заедно со Кичеец и каква е поврзаноста со случајот „Рекет“.

Дополнително, сомнежи за оваа снимка отвора и однесувањето на обвинителката Вилма Рускоска, која само ја пушти, но не даде и никаков опис за оваа снимка, за разлика од останатите презентирани.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.