Кил ремизираше на гостувањето кај ПСЖ

Германскиот ракометен гигант Кил имаше предност во текот на целиот натпревар, но на крај со реми се враќа од гостувањето кај Парис Сен Жермен кој заврши 30-30 во првиот четвртфинален судир од Лигата на шампионите.

Ремили со осум и Сипрзак со седум гола се истакнаа кај ПСЖ, а во редовите на Кил најефикасен беше Сагосен со шест гола.

Патникот на завршниот турнир во Келн ќе се одлучува на реваншот наредната недела на теренот на бундеслигашот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.