Ким Кардашијан го објави раѓањето на третото дете

1077

Ѕвездата на американските реални шоу програми Ким Кардашјан и нејзиниот сопруга Кање Вест ја објавија во вторникот радосната вест дека по трет пат станале родители откако сурогат мајка им родила девојченце.

„Кање и јас со радост го објавуваме доаѓањето на светот на нашето здраво, прекрасно мало девојченце, напиша Кардишјан во пораката на социјалните мрежи.

Двојката ѝ се заблагодари на анонимната сурогат мајка „којашто ни ги оствари сништата со најголемиот дар кој некој може да го даде“. Додаваат дека нивната ќеркичка е родена во понеделникот.

Кардашјан и Вест ги имаат четиригодишната Норт и двегодишниот Сејнт.

Ѕвездата на реалните шоу програми и на социјалните мрежи изјави дека решила детето да ѝ го оди сурогат мајка, откако лекарите ја предупредиле на сериозните здравствени ризици доколку повторно остане бремена.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.